MemurYeri.Net

Sözleşmeliler Memur-Sen’den Sonuç İstiyor!

Seçim sürecinde ülke gündeminin yoğun olması, meclisin tatilde olması gibi sebeplerden dolayı sözleşmelilere kadro verilmesi ile ilgili taleplerin hükümet yetkilileri tarafından üzerinde durulmadığı hatta hiç sözünün geçmediği hepimizce bilinmekte.

Abdullah Yıldırım

Abdullah Yıldırım

Memur-Sen Konfederasyonu, sözleşmelilerin sosyal medyada her gün yaptıkları twitter etkinlikleri sonrası 22-23 Şubat tarihlerinde Kamuda Sözleşmeliliğe Son Şurası gerçekleştirme kararı almıştı.
Ankara’da Memur-Sen’in yeni hizmet binasında gerçekleşen programa, emek hareketi temsilcileri, Kamu İşveren Heyeti’nden temsilciler, sözleşmeli çalışanlar, Memur-Sen üyeleri ve çok sayıda davetli de katıldı.

Şura sonrası yayınlanan “KAMUDA SÖZLEŞMELİLİĞE SON” ŞURASI SONUÇ BİLDİRGESİ, şu an sadece bir bildirge olarak kenarda bekliyor. Kamu ve yerel yönetimlerde çalışan yaklaşık 300 bin sözleşmeli memur artık Memur-Sen’den somut adımlar bekliyor ve hak ettiği kadrosunun bir an önce verilmesini istiyor.

Seçim sürecinde ülke gündeminin yoğun olması, meclisin tatilde olması gibi sebeplerden dolayı sözleşmelilere kadro verilmesi ile ilgili taleplerin hükümet yetkilileri tarafından üzerinde durulmadığı hatta hiç sözünün geçmediği hepimizce bilinmekte. Ancak artık seçim süreci atlatılmış yetkililerin de dediği gibi 4,5 sene gibi bir süre ülke gündeminde seçim söz konusu değil. İşte bu yüzdendir ki sözleşmeli memurların kadro taleplerinin bir an evvel meclis gündemine gelmesi ve yasalaşarak kamu ve yerel yönetimlerdeki tüm sözleşmeli memurların kadroya geçişleri sağlanmalıdır.

Bu konuda üzerine düşen görevi yetkili sendika olarak Memur-Sen yapmalı, süreci yakından takip ederek üyelerinin haklarını savunmalı ve hükümet yetkilileri ile yakın temasa geçerek bu problemi çözüme kavuşturmalıdır. Yetkili sendika olarak kendisinden beklenen de budur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Scroll Up