MemurYeri.Net

Sözleşmeli Personel Kadro Alacak mı?

Sözleşmeli Personel Kadro Alacak mı?

Kamu kurumlarında ve yerel yönetimlerde görev yapan 250 bin civarındaki sözleşmeli memur aylar süren seçim atmosferi sırasında neredeyse her akşam sosyal medyada kadro taleplerini dile getiren etkinlikler düzenlediler. Bu etkinliklerde milyonlarca tweet attılar. Bunlardan bazıları da sabaha kadar süren #SözleşmeliKadrosuzUykusuz ve #SozlesmeliKadroNobetinde etiketi ile yapılan etkinliklerdi.

Haklı taleplerini devlet terbiyesi ile dile getiren sözleşmeliler son ana kadar umutlarını kaybetmediler. Gerek iktidar gerekse muhalefet kanadına ve gerekse sendikalara seslerini duyurmak için düzenli olarak twitterda etiket çalışması yaptılar. Dünya gündemine dahi girdikleri oldu.

Ancak bunca çabaya rağmen seslerini duyuramadılar. Sözleşmelilerin beklentisi 31 Mart yerel seçimlerinden önce kadroya geçmekti. Seçime 2 gün kala halen herhangi bir yetkilinin bu konuda bir açıklama yapmamış olması da sözleşmeli memurlarda hayal kırıklığı ve kırgınlığa neden oldu. Lakin henüz her şey bitmiş değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile kadro konusu halen gerçekleşebilir. Sözleşmeliler bu umutla yatıyor bu umutla kalkıyor. Umuyoruz ki sözleşmeli memurlar seçimden önce kadro müjdesini alır ve yarınlara daha huzurlu, mutlu, ailesinin yanında, özlük hakları eşitlenmiş, eşit işe eşit haklara sahip olmuş bir şekilde uyanırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yusuf Çetin dedi ki:

    Sözleşmelinin sesi duyulacaktır elbet ses vermeye devam

BİR YORUM YAZ
Scroll Up