MemurYeri.Net

Sonsuzluğun Sonu – Isaac Asimov

Sonsuzluğun Sonu – Isaac Asimov

Bilim kurgu sevenler için başyapıtlar arasında olabileceğini söyleyebilirim. Okumadan önce kitabın adı bile aslında sizde bir merak duygusu uyandırıyor. Sonsuz olanın sonu.. Nasıl olabilir acaba diyerek kitabı okumaya başladıktan sonra kendinizi o sonsuzluğun içinde buluyorsunuz birden. 

Kitabın ana karakterlerinden olan Harlan ve Noys’u tanıdıkça yaşamış oldukları olaylar örgüsünde kimi zaman onlara acıyor, kimi zaman kızıyor, kimi zamansa hak verip sevebiliyorsunuz. Harlan sonsuzluk içinde ileri geri yaptığı yolculuklarda yaptığı gerçeklik değiştirmelerinde bazen eline yüzüne bulaştırsa da bunların kendince haklı sebepleri olduğunu kabul ediyorsunuz. 

Anlatım dili olarak sade denilebilecek nitelikte yani olay örgüsü üzerinde yoğunlaşırken en azından bir de anlam karmaşası yaşamıyorsunuz. Kitap 240 sayfa yorulmadan bitirebileceğiniz ve hatta sıkılmadan dinlenmeden bir çırpıda okuyabileceğiniz düzeyde. Kapak tasarımı benim hoşuma gitmedi diyebilirim, daha güzel ilgi çekici bir şey olabilirdi. 

Tavsiye ediyorum, okuyun..

Kitabın Özgün Adı: The End of Eternity

Çeviri: Yosun Erdemli – Alperen Keleş

Yazar Hakkında: Yazarımız Isaac Asimov bilim kurgunun üstadlarından. 1920-1992 yılları arasında yaşamış ve bu yaşamına beş yüzün üzerinde eser sığdırmış. Neredeyse kitap yazmak onun için nefes almak gibi bir şey diyebilirim. Ömründe beş yüz kitap okumayanlar varken beş yüz kitap yazmak her baba yiğidin harcı değildir takdir edersiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Scroll Up