MemurYeri.Net

Levent Uslu: “Sözleşmeli Personele Kadro” Talebimizi İçeren Mektubu 16 Bakan, 524 Milletvekiline İlettik

Sözleşmeli personele kadro verilmesine ilişkin yaptığımız çalışmalar ve gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin ardından, kadro talebimizi içeren mektubumuzu 16 Bakan ve 524 Milletvekiline ilettik.

Levent Uslu: “Sözleşmeli Personele Kadro” Talebimizi İçeren Mektubu 16 Bakan, 524 Milletvekiline İlettik

Gönderilen mektupların ardından bir açıklamada bulunan Genel Başkan Levent Uslu, sözleşmeli personele acil olarak kadro verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Artık deniz bitmiştir! 31 Aralık 2019’dan önce kadro verilmeli ve sözleşmeli personel ve aileleri bu krizden çıkarılıp rahat bir nefes almalıdırlar. Emeğin ve emekçinin sesini, talebini ve sorununu dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

2011 ve 2013 yıllarında yaklaşık 300 bin sözleşmeli personele kadro verildiğini hatırlatan Genel Başkan Uslu, yaklaşık 6 yılı aşkın bir süredir sözleşmeli personelin kadro konusunda bekleyişinin sürdüğünü dile getirdi. 31 Mart seçimlerinin ardından sözleşmeli personelin mağduriyetinin arttığını dile getiren Uslu, “Altı yılı aşkın bir süredir çalışan sözleşmeli personellerin iş akitlerinin fesih edilmeye başlandığı haberleri geliyor. Bu mağduriyet göz önüne alınarak 31 Mart 2019 tarihinin milat olması ve haksız yere işini kaybeden sözleşmeli personellerin işlerine iade edilmesi gerekmektedir. Sözleşmeli personelin kadroya alınması bütçeye hiçbir ek yük getirmediği gibi, yüzde 25 oranında tasarrufta sağlamaktadır. Sözleşmeli personel istihdamı bir an önce son bulmalıdır. 31 Mart seçimlerinden sonra yaşanan kriz ve kıyım emekçiye tekrar yaşatılmamalıdır. Kamu ve yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personele kadro verilerek bu istihdam şekli rafa kaldırılmalıdır. Geleceği belli olmayan istihdam şekilleri kişiyi, çocuklarını ve ailelerini huzursuz ederek büyük travmalara neden olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Sözleşmeli personele kadro talebine ilişkin çözüm mercilerine sorunları ilettiğimizi ve geride bıraktığımız 5.Dönem Toplu Sözleşme sürecinde bu sorunu dile getirdiklerini ifade eden Uslu, “2018 Ekim ayından itibaren bu krizi çözmek için Bem-Bir-Sen olarak tüm muhatapları ile görüştük. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin talebimizi içeren mektubu yetkililere ulaştırdık. Bugün de bu sorunun çözülmesi adına 16 Bakanımıza ve 524 Milletvekilimize sözleşmeli personele kadro talebimizi içeren mektubumuzu ilettik.” diye konuştu.

“Artık deniz bitmiştir!” diyen Uslu, “31 Aralık 2019’dan önce kadro verilmeli ve Sözleşmeli Personel ve Aileleri bu krizden çıkarılıp rahat bir nefes almalıdırlar. Emeğin ve emekçinin sesini, talebini ve sorununu dile getirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

16 Bakan ve 524 Milletvekiline ilettiğimiz mektubun içeriği ise şu şekilde;

Bem-Bir-Sen

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Scroll Up