MemurYeri.Net

Cumhurbaşkanlığı’ndan Kamu Çalışan Anketi ile Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Fırsatı

Cumhurbaşkanlığı’ndan Kamu Çalışan Anketi ile Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Fırsatı

Kamu ve yerel yönetimlerdeki sayıları yaklaşık 300 bini geçen sözleşmeli personeller iş güvencesi, maaş, tayin ve özlük haklarına kavuşabilmek için uzun süredir twitterda kadro talep ediyorlar.

KAMUDA İLK KEZ YAPILIYOR

Ankete tüm kamu çalışanları katılabiliyor ancak bu anket sözleşmeli personellerin kadro taleplerini yetkili makamlara duyurabilmesi için bulunmaz bir fırsat olarak görülüyor. Çünkü 34. maddede Sözleşmeli personel olarak hangi konulardan memnun değilsiniz? diye yöneltilen bir soru mevcut. Burada hazır cevapları tikleyebilecekleri gibi, diğer seçeneğinin altına da yaşadıkları sorunları ve taleplerini dile getirebilirler. Sözleşmeli personel tarafından yoğun ilgi ile karşılanan bu anket sosyal medyada elden ele yayılmaya devam ediyor.

Sözleşmeli Memurlar Platformu Twitter Hesabından Tüm Sözleşmelilere Çağrıda Bulundu

Sosyal medya hesabından sözleşmeli çalışanlara çağrı yapılan hesapta şöyle denildi; 
Arkadaşlar herkes bu anketi “https://anket.cbiko.gov.tr/ doldursun sona da sözleşmeli personele kadro talebini yazsın. En başta sözleşmeli personeli seçtiğimizde seçeneklerde fotoğraftaki madde de çıkıyor. Hepsini tikleyin. RT yaparak katılımı maksimize edelim. Bizim için çok önemli!

CUMHURBAŞKANLIĞI DUYURDU

Cumhurbaşkanlığı’nın duyurusu ise şöyle;

“KAMU ÇALIŞAN ANKETİ

Değerli Katılımcı,

Kurum, kuruluş ve iştiraklerde gelişime açık hususların belirlenmesi için yürütülen Kamu Çalışan Anketi’nin bu yıl birincisini düzenliyoruz.

Anket sorularına vereceğiniz cevaplar ve kişisel verileriniz (T.C. Kimlik No, çalışılan kurum ve birim, eğitim düzeyi, istihdam türü, yöneticilik, deneyim ve çalışma süresi bilgileri) hiçbir koşul altında 3. kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Anket sırasında sizlerden alınacak bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı (CBİKO) tarafından işlenecektir, bu kapsamda CBİKO tarafından uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik tüm teknik ve idari tedbirler alınmaktadır.

Anketin beklenen faydayı sağlaması adına sizden gelecek geri bildirimlere ihtiyacımız olduğunu hatırlatır, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.”

Ankete katılmak için Tıklayınız

Anketi tamamladığınızda ise karşınıza bu ekranın gelmesi gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Scroll Up